Wpisy | Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego

Apel do mieszkańców powiatu mińskiego

W przypadku zaobserwowania na terenie powiatu mińskiego

padłej zwierzyny – szczególnie dzików i świń,

prosimy o niezwłoczne zgłoszenie do

najbliższego lekarza weterynarii lub

Powiatowego Inspektoratu Weterynarii

w Mińsku Mazowieckim – telefon 25 758 50 59

 

 

Materiały informacyjne dotyczące zagrożenia ze strony afrykańskiego pomoru świń dostępne są na stronie internetowej Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Mińsku Mazowieckim pod adresem: http://www.piwminsk.pl/index.php/download/materialy

 OSTRZEŻENIE Nr 3

 

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Oblodzenie/1

Obszar: województwo mazowieckie

Ważność: od godz. 17:00 dnia 19.01.2018 do godz. 10:00 dnia 20.01.2018

Przebieg: Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -4°C do -2°C, przy gruncie od -5°C do -2°C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%

Uwagi: Brak.

 

 

 

Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych IMGW – PIB w Warszawie

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

 

Dnia 18.01.2018 r. w miejscowości Stanisławów na drodze krajowej nr 50 doszło do zderzenia czołowego samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. W wyniku zderzenia zginął kierowca samochodu osobowego. W działaniach ratowniczych brały udział dwa zastępy OSP, zastęp PSP, Policja oraz ZRM. Podczas prowadzonych działań ruch na drodze krajowej był całkowicie zablokowany, następnie odbywał się wahadłowo.

Dnia 18.01.2018 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Konstytucji 3-go Maja doszło do potrącenia rowerzystki przez samochód osobowy. W wyniku zdarzenia poszkodowana została rowerzystka, którą Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Na terenie powiatu odnotowano pięć kolizji drogowych.

 

 

 OSTRZEŻENIE Nr 2

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Silny wiatr/1

Obszar: województwo mazowieckie

Ważność: od godz. 16:00 dnia 18.01.2018 do godz. 12:00 dnia 19.01.2018

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie umiarkowanego i dość silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, z porywami do 50 km/h na północy i do 90 km/h na południu województwa. Wiatr z południa i południowego zachodu, w strefach opadów śniegu może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: Brak.

Pożary:

Dnia 17.01.2018 r. w miejscowości Generałowo, gmina Latowicz doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 17.01.2018 r. w miejscowości Pogorzel, ul. Ogrodowa, gmina Siennica doszło do pożaru w pomieszczeniu kotłowni budynku mieszkalnego. W wyniku pożaru spaleniu uległa część składowanego opału, okopceniu uległy ściany pomieszczenia. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Na terenie powiatu odnotowano 7 kolizji drogowych.

Utrudnienia w komunikacji drogowej, uszkodzenia infrastruktury drogowej:

Dnia 17.01.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o nieodśnieżonej drodze z Mińska Mazowieckiego do Mrozów. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi.

Pożary:

Dnia 16.01.2018 r. w miejscowości Targówka ul. Kolejowa, gmina Mińsk Mazowiecki doszło do pożaru budynku gospodarczego z wydzieloną częścią mieszkalną. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległ dach budynku, wyposażenie warsztatu w tym samochód dostawczy i mini koparka oraz częściowemu spaleniu uległa elewacja budynku. Nie było osób poszkodowanych. W działaniach ratowniczo-gaśniczych udział brały cztery zastępy PSP, cztery zastępy OSP, Policja oraz Pogotowie Energetyczne.
w kominie budynku mieszkalnego. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

 

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Dnia 16.01.2018 r. w miejscowości Dębe Wielkie, ul. Warszawska doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy. W wyniku zdarzenia poszkodowany został rowerzysta,
którego Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Na terenie powiatu odnotowano pięć kolizji drogowych.

 

Zdarzenia z udziałem zwierząt:

Dnia 16.01.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o bezpańskim psie w miejscowości Huta Mińska ul. Leśna, gmina Mińsk Mazowiecki. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.

Dnia 17.01.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o rannej sarnie w miejscowości Kąty Goździejewskie II, gmina Dębe Wielkie. Zgłoszenie zostało przekazane do koła łowieckiego.

 

Inne:

Dnia 16.01.2018 r. w miejscowości Stara Niedziałka ul. Miłosza, gmina Mińsk Mazowiecki doszło do uszkodzenia zbiornika z gazem na posesji. Miejsce zdarzenia zabezpieczał zastęp PSP.

Ulotka informacyjna Głównego Lekarza Weterynarii.pdf

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Na terenie powiatu odnotowano dwie kolizje drogowe.

 

Utrudnienia w komunikacji drogowej, uszkodzenia infrastruktury drogowej: 

Dnia 16.01.2018 r. w Mińsku Mazowieckim na skrzyżowaniu ul. Dąbrówki i Grzeszaka doszło do kolizji drogowej w wyniku, której zostały uszkodzone znaki drogowe. Zgłoszenie o uszkodzonych znakach drogowych zostało przekazane do zarządcy drogi.

Pożary:

Dnia 12.01.2018 r. w miejscowości Dębowce, gmina Mrozy doszło do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego. W wyniku pożaru spaleniu uległo poddasze budynku, uszkodzeniu uległa konstrukcja dachu. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP oraz cztery zastępy OSP. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja. PCZK o zdarzeniu powiadomiło Pogotowie Energetyczne.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Dnia 12.01.2018 r. w Sulejówku, ul. Konopnickiej doszło do śmiertelnego potrącenie mężczyzny przez pociąg. W działaniach na miejscu zdarzania udział brały dwa zastępy PSP, zastęp OSP, Zespół Ratownictwa Medycznego, Straż Miejska, Straż Ochrony Kolei oraz Policja. PCZK o zdarzeniu powiadomiło WCZK.

Dnia 13.01.2018 r. w Sulejówku, ul. Okuniewska, na drodze wojewódzkiej nr 637 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby dorosłe i 2,5 letnie dziecko. Poszkodowani zostali zabrani przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitala. Ponadto w działaniach ratowniczych udział brały dwa zastęp PSP, zastęp OSP oraz Policja. PCZK o zdarzeniu powiadomiło WCZK.

Na terenie powiatu odnotowano trzy kolizje drogowe.

Utrudnienia w komunikacji PKP, uszkodzenia infrastruktury kolejowej:

Dnia 12.01.2018 r. w wyniku śmiertelnego potrącenia mężczyzny przez pociąg wstrzymany był ruch na jednym torze przez 5 godzin na trasie Warszawa – Terespol.

Inne:

Dnia 12.01.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o zerwanych i nisko wiszących przewodach telefonicznych w miejscowościach Stanisławów i Dobre. Zgłoszenie zostało przekazane do operatora telefonicznego.

Pożary:

Dnia 11.01.2018 r. w miejscowości Halinów, ul. Powstania Styczniowego doszło do pożaru śmieci na jednej z posesji. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP oraz 3 zastępy OSP.

Dnia 11.01.2018 r. w miejscowości Walentów, gm. Dobre doszło do pożaru budynku mieszkalnego. W wyniku pożaru śmierć poniosła jedna osoba – mieszkaniec budynku. W działaniach gaśniczych udział brały 2 zastępy PSP oraz 7 zastępów OSP. Na miejscu zdarzenia była ponadto Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

 

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Na terenie powiatu odnotowano 3 kolizje drogowe.

 

 

OSTRZEŻENIE Nr 1

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Opady marznące/1

Obszar: województwo mazowieckie

Ważność: od godz. 15:35 dnia 11.01.2018 do godz. 06:00 dnia 12.01.2018

Przebieg: Obserwuje się i prognozuje dalsze występowanie miejscami słabych opadów marznącej mżawki, powodującej gołoledź. Największe prawdopodobieństwo oraz najdłuższy czas występowania zjawiska prognozuje się dla subregionów wschodniego i południowego. Prognozuje się również, że opady marznące będą stopniowo, od północnego wschodu województwa, przechodzić w słabe opady śniegu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: powyżej 95%

Uwagi: Brak.

Styczeń 2018
P W Ś C P S N
« gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Archiwum