Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach | Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego
Na naszych drogach wielu pieszych, nadal zapomina o korzystaniu po zmierzchu z elementów odblaskowych. W trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego powstał film promujący bezpieczne zachowania.
Film pokazuje jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych. Nie oświetlony pieszy nie daje kierowcy prawie żadnych szans na zauważenie go w ciemności. Używanie odblasków przez pieszych, pozwala kierującemu na podjęcie odpowiednich działań nawet na 150 metrów przed spotkaniem.
W realizację spotu „Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach” włączyły się: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej oraz Portal Informacyjny Radio Biper Biała Podlaska.Pomysłodawcą projektu jest Specjalista ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Pan Bogumił Lubański.
Mamy nadzieję, że spot skierowany do pieszych na drogach całej Polski, przyczyni się do poprawy poziomu bezpieczeństwa.
Apel dotyczy również innych uczestników ruchu drogowego: rowerzystów, rolkarzy, biegaczy, ponieważ wszyscy oni są tak samo narażeni na wypadek. Tym czasem łatwo mogą się przed nim uchronić używając wszelkich elementów odblaskowych.
Zachęcamy do obejrzenia spotu, oraz pokazania go wszystkim swoim znajomym.

 

 

Film na YouTube.com

 

 

Film na YouTube.com

Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« lip    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archiwum