Kwiecień | 2018 | Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego

Miesięczne Archiwum: Kwiecień 2018

Skan_20180430

OSTRZEŻENIE Nr 25

 

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Burze z gradem/1

Obszar: województwo mazowieckie

Ważność: od godz. 18:00 dnia 30.04.2018 do godz. 02:00 dnia 01.05.2018

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 20 mm lokalnie do 25 mm, oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: Brak.

 

 

Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych IMGW – PIB w Warszawie

Pożary:

Dnia 28.04.2018 r. w miejscowości Borówek, gmina Latowicz doszło do pożaru trawy. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy OSP.

 

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Dnia 27.04.2018 r. w Sulejówku, ul. Armii Krajowej doszło do potrącenia 10 letniego chłopca przez samochód osobowy. Poszkodowany została zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w Warszawie. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Dnia 27.04.2018 r. w miejscowości Stara Niedziałka, gmina Mińsk Mazowiecki na drodze serwisowej autostrady A2, samochód osobowy zjechał do rowu. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby, które zostały zabrane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitala. Ponadto w działaniach udział brała Policja, zastęp PSP i zastęp OSP.

Dnia 29.04.2018 r. w miejscowości Mlęcin, gmina Dobre doszło do dachowania samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć, drugą ranną osobę Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. Ponadto w działaniach udział brała Policja, zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Na terenie powiatu odnotowano 17 kolizji drogowych.

 

Zagrożenia związane z warunkami pogodowymi:

Dnia 29.04.2018 r. zastępy OSP usunęły dwa powalone drzewa z dróg w miejscowościach  Wielgolas i Dębe Małe, gmina Latowicz.

 

Utrudnienia w komunikacji drogowej, uszkodzenia infrastruktury drogowej: 

Dnia 28.04.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o konieczności uprzątnięcia części karoserii i szkieł z drogi krajowej nr 2 w miejscowości Nowy Konik, gmina Halinów. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Dnia 28.04.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o plamie płynów silnikowych na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Dębe Wielkie. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi. Ponadto w działaniach udział brał zastęp OSP.

Dnia 29.04.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o uszkodzonym znaku drogowym w Mińsku Mazowieckim na rondzie Generała J. Hallera. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi.

 

Zdarzenia z udziałem zwierząt:

Dnia 27.04.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłym zwierzęciu na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Marysin, gmina Kałuszyn. Zgłoszenie przekazano do zarządcy drogi – GDDKiA.

Dnia 28.04.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o żmii w miejscowości Chrośla, ul. Sosnowa, gmina Dębe Wielkie. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.

 

Inne:

Dnia 28.04.2018 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Boczna doszło do powalenia się słupa telefonicznego na drogę. PCZK o zdarzeniu powiadomiło operatora telefonicznego. Miejsce zdarzenia zabezpieczał zastęp PSP i patrol Policji.

Dnia 29.04.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o nisko wiszącym kablu telekomunikacyjnym w Sulejówku, ul. Armii Krajowej. PCZK o zdarzeniu powiadomiło operatora telefonicznego.

Pożary:

Dnia 26.04.2018 r. w miejscowości Wólka Kobylańska, gmina Dobre doszło do pożaru poszycia leśnego. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy OSP.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Dnia 26.04.2018 r. w miejscowości Zglechów, gmina Siennica doszło do dachowania samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały zabrane przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Ponadto w działaniach udział brał zastęp PSP, dwa zastępy OSP oraz Policja.

Na terenie powiatu odnotowano trzy kolizje drogowe.

Utrudnienia w komunikacji drogowej, uszkodzenia infrastruktury drogowej:

Dnia 26.04.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o plamie płynów po kolizji drogowej na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Ryczołek, gmina Kałuszyn. Zgłoszenie przekazano do zarządcy drogi – GDDKiA.

Zdarzenia z udziałem zwierząt:

Dnia 26.04.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o rannej wiewiórce w miejscowości Budy Wielgoleskie, gmina Latowicz. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.

Dnia 26.04.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o martwej sarnie na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Dębe Wielkie. Zgłoszenie przekazano do zarządcy drogi – GDDKiA.

Inne:

Dnia 26.04.2018 r. w miejscowości Marianka, gmina Mińsk Mazowiecki zastęp PSP usunął powalone drzewo z drogi.

Dnia 26.04.2018 r. w zastęp PSP zabezpieczał lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w miejscowości Jędrzejów Stary, gmina Jakubów.

Pożary:

Dnia 25.04.2018 r. w miejscowości Skupie, gmina Cegłów doszło do pożaru trawy na nieużytkach. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy OSP.

Dnia 25.04.2018 r. w Sulejówku, ul. Mickiewicza doszło do pożaru budynku magazynowego. Całkowitemu spaleniu uległ budynek magazynowy wraz ze składowanymi produktami. W działaniach ratowniczo-gaśniczych udział brały cztery zastępy PSP, osiem zastępów OSP, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Dnia 25.04.2018 r. w miejscowości Huta Mińska, gmina Mińsk Mazowiecki doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenie się pojazdów poszkodowane zostały dwie osoby, które zostały zabrane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitala. Ponadto w działaniach na miejscu zdarzenia udział brała Policja i dwa zastępy PSP.

Na terenie powiatu odnotowano 8 kolizji drogowych.

Inne:

Dnia 25.04.2018 r. w Sulejówku, ul. Plac Czarnieckiego zastęp OSP usunął  drzewo niebezpiecznie pochylone nad drogą.

Dnia 25.04.2018 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Siennicka znaleziono niewybuch z II Wojny Światowej. Wystąpiła konieczność ewakuacji 63 osób z sąsiednich budynków. Niewybuch został zabrany przez Patrol Rozminowywania. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja i zastęp PSP.

Pożary:

Dnia 24.04.2018 r. w miejscowości Wólka Czarnińska, gmina Stanisławów doszło do pożaru trawy na nieużytkach. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

Dnia 24.04.2018 r. w Sulejówku, ul. Sobieskiego doszło do pożaru opon oraz gałęzi. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

 

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Dnia 24.04.2018 r. w miejscowości Dębe Wielkie, ul. Warszawska doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby, które zostały zabrane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitala. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Dnia 24.04.2018 r. w miejscowości Dębe Wielkie, ul. Armii Krajowej doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz motocykla. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, która została zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Na terenie powiatu odnotowano osiem kolizji drogowych.

 

Zdarzenia z udziałem zwierząt:

Dnia 24.04.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o martwej sarnie w miejscowości Stara Niedziałka, ul. Mazowiecka, gmina Mińsk Mazowiecki. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi – ZDP.

Dnia 24.04.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o martwej sarnie w miejscowości Posiadały, gmina Cegłów. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.

Dnia 24.04.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłym dziku pomiędzy miejscowością Cielechowizna a Iłówiec, gmina Mińsk Mazowiecki. Zgłoszenie zostało przekazane do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii oraz do Urzędu Gminy Mińsk Mazowiecki.

Pożary:

Dnia 23.04.2018 r. w miejscowości Królewskie Brzeziny, gmina Halinów doszło pożaru wersalki w pustostanie. W wyniku pożaru spaleniu uległa wersalka. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy PSP i trzy zastępy OSP. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Dnia 23.04.2018 r. w miejscowości Zamienie, ul. Brzozowa, gmina Mińsk Mazowiecki doszło do pożaru trawy przy transformatorze. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP. PCZK o zdarzeniu powiadomiło Pogotowie Energetyczne.

Dnia 23.04.2018 r. w miejscowości Grodzisk, ul. Siedlecka, gmina Mrozy doszło do pożaru trawy. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 23.04.2018 r. w miejscowości Barcząca, ul. Mazowiecka gmina Mińsk Mazowiecki doszło do pożaru samochodu osobowego wewnątrz garażu. W wyniku pożaru spaleniu uległ samochód osobowy, wyposażenie garażu oraz nadpaleniu konstrukcja dachu. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy PSP i zastęp OSP. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Dnia 23.04.2018 r. w miejscowości Marianka, gmina Mińsk Mazowiecki doszło do pożaru w kuchni budynku mieszkalnego. Pożar został ugaszony przez mieszkańców przed przybyciem straży pożarnej. W wyniku pożaru spaleniu uległy firanki, zasłonki oraz nadpaleniu szafki kuchenne, lodówka, okno oraz elewacja zewnętrzna.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Dnia 23.04.2018 r. w miejscowości Dębe Wielkie, na skrzyżowaniu ulic Wiosennej i Armii Krajowej doszło do zderzenia samochodu osobowego i motocykla. W wyniku zderzenia się pojazdów poszkodowane zostały dwie osoby, które Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. Ponadto w działaniach ratowniczych udział brał zastęp PSP, zastęp OSP oraz Policja. PCZK monitorowało zdarzenie oraz informowało o jego przebiegu Naczelnika WZKiSO.

Dnia 23.04.2018 r. w miejscowości Dębe Wielkie, ul. Warszawska (DK 2) doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. W wyniku zderzenia się pojazdów poszkodowane zostały dwie osoby, które Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. Ponadto w działaniach ratowniczych udział brał zastęp PSP, zastęp OSP oraz Policja.

Na terenie powiatu odnotowano sześć kolizji drogowych.

Utrudnienia w komunikacji drogowej, uszkodzenia infrastruktury drogowej:

Dnia 23.04.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o uszkodzonej wysepce i znakach drogowych w miejscowości Choszczówka Rudzka, gmina Dębe Wielkie na obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Zgłoszenie przekazano do zarządcy drogi – GDDKiA.

Zdarzenia z udziałem zwierząt:

Dnia 23.04.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o uszkodzonym gnieździe bocianim w miejscowości Okuniew, ul. Stanisławowska, gmina Halinów. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu. Zastęp PSP i zastęp OSP naprawili uszkodzone gniazdo.

Inne:

Dnia 23.04.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o uschniętych drzewach w Sulejówku ul. Reymonta. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.

Dnia 23.04.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o uszkodzonej studzience telekomunikacyjnej w Mińsku Mazowieckim, ul. Piłsudskiego. O uszkodzonej infrastrukturze powiadomiono firmę Orange.

Pożary:

W dniach 20.04-23.04.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miały miejsce trzy pożary traw na nieużytkach. Pożary miały miejsce w miejscowościach:

– Dębe Wielkie, ul. Południowa, Chrośla ul. Kwiatowa, gmina Dębe Wielkie,

– Zakole-Wiktorowo, gmina Mińsk Mazowiecki,

Pożary zostały ugaszone przez zastępy PSP oraz OSP.

 

 

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Dnia 20.04.2018 r. w miejscowości Rososz, gmina Cegłów doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motoroweru. W wyniku zdarzenia poszkodowany został motorowerzysta, którego Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Dnia 21.04.2018 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Warszawska doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy. W wyniku zdarzenia poszkodowany został rowerzysta, którego Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja

Na terenie powiatu odnotowano 18 kolizji drogowych.

 

Zdarzenia z udziałem zwierząt:

Dnia 20.04.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o bobrze, który wpadł do wykopu w miejscowości Grodzisk, gmina Mrozy. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu, zwierzę zostało uwolnione przez zastęp OSP.

Dnia 21.04.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o martwej sarnie w miejscowości, Kąty Goździejewskie na drodze wojewódzkiej nr 637 gmina Dębe Wielkie. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi.

Dnia 22.04.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o rannej sarnie w miejscowości Podskwarne, gm. Cegłów. Zgłoszenie przekazano do koła łowieckiego.

Pożary:

Dnia 19.04.2018 r. w miejscowości Stara Niedziałka, gmina Mińsk Mazowiecki doszło do pożaru trawy na nieużytkach. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP.

Dnia 19.04.2018 r. na autostradzie A2 na wysokości miejscowości Stara Niedziałka, gmina Mińsk Mazowiecki doszło do pożaru trawy na pasie zieleni oddzielając jezdnie. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Na terenie powiatu odnotowano cztery kolizje drogowe.

Zdarzenia z udziałem zwierząt:

Dnia 20.04.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o martwej sarnie w miejscowości Janów na drodze krajowej nr 92, gmina Mińsk Mazowiecki. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Dnia 18.04.2018 r. w Sulejówku, ul. Piłsudskiego doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy. W wyniku zdarzenia poszkodowany został rowerzysta, którego Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Na terenie powiatu odnotowano siedem kolizji drogowych.

 

Awarie energetyczne, uszkodzenia infrastruktury elektroenergetycznej:

Dnia 18.04.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o nisko wiszących przewodach energetycznych nad chodnikiem dla pieszych w Mińsku Mazowieckim na skrzyżowaniu ulic Siennica i 1 PLM Warszawa. Zgłoszenie przekazano do Pogotowia Energetycznego.

Dnia 18.04.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o zerwanych przewodach energetycznych w miejscowości Huta Mińska, gm. Mińsk Mazowiecki. Zgłoszenie przekazano do Pogotowia Energetycznego.

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
« mar   maj »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Archiwum