INFORMACJE | Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego

INFORMACJE

Na naszych drogach wielu pieszych, nadal zapomina o korzystaniu po zmierzchu z elementów odblaskowych. W trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego powstał film promujący bezpieczne zachowania.
Film pokazuje jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych. Nie oświetlony pieszy nie daje kierowcy prawie żadnych szans na zauważenie go w ciemności. Używanie odblasków przez pieszych, pozwala kierującemu na podjęcie odpowiednich działań nawet na 150 metrów przed spotkaniem.
W realizację spotu „Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach” włączyły się: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej oraz Portal Informacyjny Radio Biper Biała Podlaska.Pomysłodawcą projektu jest Specjalista ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Pan Bogumił Lubański.
Mamy nadzieję, że spot skierowany do pieszych na drogach całej Polski, przyczyni się do poprawy poziomu bezpieczeństwa.
Apel dotyczy również innych uczestników ruchu drogowego: rowerzystów, rolkarzy, biegaczy, ponieważ wszyscy oni są tak samo narażeni na wypadek. Tym czasem łatwo mogą się przed nim uchronić używając wszelkich elementów odblaskowych.
Zachęcamy do obejrzenia spotu, oraz pokazania go wszystkim swoim znajomym.

 

 

Film na YouTube.com

 

 

Film na YouTube.com

Rozporządzenie nr 19 Wojewody Mazowieckiego

 

Mapa zagrożenia ASF na terenie powiatu mińskiego

Mapa ASF

Wykaz Miejsc okazjonalnie Wykorzystywanych do Kąpieli oraz Kąpielisk na terenie województwa mazowieckiego, zweryfikowanych przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie znajduje się w załączonej Tabeli MWDK i KAP 20.07.2018.

Skan_20180430

Poziom III – Ostrzeżenie 1 PM 2,5 i PM10 -6 kwietnia 2018

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii dotycząca uboju trzody chlewnej

123

Wymagania dla gospodarstw utrzymujących trzodę chlewna w strefie ochronnej ASF

Poziom III – Ostrzeżenie 1 PM 2,5 i PM10

Pożary:

Dnia 13.02.2018 r. w Stanisławowie, ul. Łochowska doszło do pożaru kotłowni budynku mieszkalnego. W wyniku pożaru spaleniu uległo pomieszczenie kotłowni oraz składowany w niej opał. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP. Na miejscu zdarzenia była także Policja.

 

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Na terenie powiatu odnotowano jedną kolizję drogową.

 

Utrudnienia w komunikacji drogowej, uszkodzenia infrastruktury drogowej: 

Dnia 12.02.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o uszkodzonej nawierzchni drogi na skrzyżowaniu ulic Tartaczna i Wyszyńskiego w Mińsku Mazowieckim. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi – Zarząd Dróg Miejskich.

Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« lip    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archiwum